Rozważania różańcowe z tradycji katolickiej

Rozważania różańcowe z tradycji katolickiej

Rozważania różańcowe z Tradycji katolickiej to zbiór siedmiu medytacji wszystkich czterech części Różańca Świętego. Rozważamy życie Jezusa; życie Maryi; intencje będących w potrzebie i akty miłości w Różańcu świętym; a także słowo Boże, rozbrzmiewające w każdej z tajemnic; dar Eucharystii i praktyczne owoce, jakie możemy osiągnąć dzięki tej modlitwie.

Jest to świetna, duchowa pomoc dla osób szukających pogłębienia modlitwy różańcowej, szczególnie dla członków Żywego Różańca i praktykujących nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.


O. Jacques Luis Monsabre OP (1827-1907) był znanym dominikańskim kaznodzieją. Prowadzone przez niego rekolekcje przyciągały tłumy w głównych miastach Francji, Belgii, Włoch, Hiszpanii oraz w Londynie, podobnie jak konferencje wielkopostne głoszone w paryskiej katedrze. Od 1870 r. w ciągu dwudziestu lat wykonał gigantyczny plan objaśnienia całej katolickiej teologii dogmatycznej. Chętnych do słuchania było tak wielu, że z czasem na jego nauczanie w Notre Damę wprowadzono wejściówki.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.